Примечание: сообщите нам заранее про ваш визит!
T. +371 27265202
Не нашли то, что хотели заказать?
Свяжитесь с нами!
ФОРМА КОНТАКТОВ
Электрический велосипед OneSport OT05, 27,5 дюйма, 250 Вт, 36 В, 18,2 Ач
Описание
OneSport OT05 модель:
- с передней амортизационной системой и широкими шинами 27.5x2.25", которые позволят наслаждаться поездкой даже по неровным дорогам;
- мощный и предназначен для дальних дистанций велосипед;
- 250W Хаб мотор;
- популярен как среди подростков, так и среди взрослых.
Параметры
| Батарея | 36 В, 18,2 Ач |
| Максимальная дальность поездки (электрический режим) | 60 км |
| Максимальная дальность поездки (режим ассистента) | 120 км |
| Максимальная скорость | 25 км/ч |
| Мотор | 250 Вт |
| Тормоза | Гидравлические дисковые |
| Амортизация | Передняя |
| Колёса | 27.5*2.25" Накачиваемые |
| Максимальная нагрузка | 100 кг |
| Время зарядки | 8-10 ч |
| Водонепроницаемость | IPX5 |
| Вес нетто | 28 кг |
| Размер собранного велосипеда | 185*68*108см |
| Скорости | Shimano 7 |
| Гарантия | 2 года |
Функции:
- встроенная фара спереди и сзади;
- 7 Shimano скоростей;
- остаток заряда батареи;
- скорость км/ч;
- пробег;
- время и расстояние поездки;
- круиз-контроль;
- боковые отражатели и др.
В комплекте:
1. Велосипед
2. Инструкция
3. Коробка для упаковки
4. Зарядное устройство
5. Набор инструментов
6. Гарантийный талон
ОПИСАНИЕ НА АНГЛИЙСКОМ ЯЗЫКЕ:

Integration Of Movement And Tranquility
OT05 has adopted a new torque sensor that adjusts the motor power in real time based on your pedaling force, ensuring a smooth and seamless acceleration process for a more natural riding experience. The integration of this technology makes the riding process more intuitive, providing a stable and comfortable ride whether on busy city streets or steep inclines, allowing you to freely explore every corner of the city.
Start And Set Off
OT05 wide step-thru design of the frame makes getting on and off the bike easy for everyone.while our expert aluminum craftsmanship delivers a robust, durable, confidence-inspiring ride.
OT05 has adopted a new torque sensor that adjusts the motor power in real time based on your pedaling force, ensuring a smooth and seamless acceleration process for a more natural riding experience. The integration of this technology makes the riding process more intuitive, providing a stable and comfortable ride whether on busy city streets or steep inclines, allowing you to freely explore every corner of the city.

Start And Set Off
OT05 wide step-thru design of the frame makes getting on and off the bike easy for everyone.while our expert aluminum craftsmanship delivers a robust, durable, confidence-inspiring ride.

Sensitive And Stable
OT05 combines the precision of hydraulic disc brakes with the versatility of a Shimano 7-speed gear set. The hydraulic brakes provide reliable, powerful stopping performance in various conditions, while the Shimano gears offer smooth shifting and a range of speeds for different terrains, ensuring a controlled and enjoyable ride.
