Fafrees FF20 CUV Electric bike, 20x3", 250W, 48V 24Ah
Parameters
| Battery | 48V 24Ah |
| Maximum range (electric mode) | 80 km |
| Maximum range (assist mode) | 140 km |
| Maximum speed | 25 km/h |
| Motor | 250 W |
| Brakes | hydraulic |
| Wheels | 20x3'' |
| Maximum load | 200 kg |
| Charging time | 9 h |
| Water resistance | IPX5 |
| Net weight | 39 kg |
| Gears | Shimano 7 gears |
| Assembled bicycle size | 207*53.5*91 CM |
| Warranty | 2 years |