Nanrobot H1 Electric Scooter, 8.5", 350W, 36V 5.2Ah
Registerable with CSDD after speed and/or seat adjustment (if any). Entrust the registration service to e-skuteri.lv - more info in the section Repairs.
Parameters
| Battery | 36V 5.2Ah |
| Range | 21 km |
| Maximum speed | 32 km/h |
| Motor | 350W |
| Brakes | disc |
| Wheels | 8.5'' tubeless |
| Maximum load | 120 kg |
| Charging time | 4 h |
| Water resistance | IP55 |
| Net weight | 12.5 kg |
| Folded scooter size | 108*50*106 cm |
| Warranty | 2 years |
Functions:
- built-in lights in the front, rear and sides;
- 3 speeds;
- sound signal;
- battery level;
- speed km/h;
- mileage;
- ride time and distance;
- cruise control;
- non-zero start;
- 3 light modes;
- fault diagnostics, etc.