Nanrobot LS7+ Electric Scooter, 11" Off-Road, 3000W x 2, 72V 35Ah
Must be registered with CSDD after speed and/or seat adjustment (if applicable). Entrust the registration service to e-skuteri.lv - more info in the Repairs section.
Parameters
| Battery | 72V 35Ah LG |
| Range | 130 km |
| Maximum speed | 120 km/h |
| Motor | 6000W |
| Brakes | hydraulic |
| Suspension | Front/rear |
| Wheels | 11'' |
| Maximum load | 150 kg |
| Charging time | 5-10 h |
| Water resistance | + |
| Net weight | 52 kg |
| Key option | + |
| Assembled scooter size | 143*70*135CM |
| Warranty | 2 years |
Functions:
- built-in lights in the front, rear and on the sides;
- 3 speeds;
- sound signal (horn);
- battery level;
- speed in km/h;
- odometer (mileage);
- ride time and distance;
- cruise control;
- non-zero start;
- 3 light modes;
- fault diagnostics, etc.