Nanrobot C1 Electric Scooter, 10", 500W, 48V 10.4Ah
Registered with CSDD after speed and/or seat adjustment (if any). Entrust the registration service to e-skuteri.lv - more info in the section Repair.
Specifications
| Battery | 48V 10.4Ah |
| Range | 40-45 km |
| Maximum speed | 40 km/h |
| Motor | 500W |
| Brakes | disc + E-brakes |
| Suspension | Front/rear |
| Wheels | 10'' tubeless |
| Maximum load | 118 kg |
| Charging time | 5-10 h |
| Water resistance | + |
| Net weight | 22 kg |
| Key option | + |
| Scooter size (folded) | 120*57*54 cm |
| Warranty | 2 years |
Features:
- built-in lights in the front, rear and on the sides;
- 3 speeds;
- sound signal;
- battery level;
- speed in km/h;
- odometer;
- ride time and distance;
- cruise control;
- non-zero start;
- 3 light modes;
- error diagnostics, etc.