Nanrobot D6+2.0 Electric Scooter, 10" Off-Road, 1000W x 2, 52V 26Ah
Registerable with the CSDD after speed and/or seat adjustment (if applicable). Entrust the registration service to e-skuteri.lv - more info in the section Repair.
Parameters
| Battery | 52V 26Ah |
| Range | 50-60 km |
| Maximum speed | 65 km/h |
| Motor | 1000W X 2 |
| Brakes | hydraulic |
| Suspension | Front/rear |
| Wheels | 10'' |
| Maximum load | 150 kg |
| Charging time | 5-10 h |
| Water resistance | + |
| Net weight | 35 kg |
| Key option | + |
| Folded scooter size | 130*29*62 cm |
| Warranty | 2 years |
Functions:
- built-in lights in the front, rear and sides;
- 3 speeds;
- horn;
- battery level;
- speed in km/h;
- odometer;
- ride time and distance;
- cruise control;
- non-zero start;
- 3 light modes;
- fault diagnostics, etc.