Nanrobot M5 Pro Electric Scooter, 12", 750W, 48V 10.4Ah
Must be registered with the CSDD after speed and/or seat adjustment (if applicable). Entrust the registration service to e-skuteri.lv - more info in the Repairs section.
Parameters
| Battery | 48V 10.4Ah |
| Range | 40 km |
| Maximum speed | 32 km/h |
| Motor | 750W |
| Brakes | disc + E-brakes |
| Suspension | Front/rear |
| Wheels | 12'' |
| Maximum load | 120 kg |
| Charging time | 6-7 h |
| Water resistance | + |
| Net weight | 25.5 kg |
| Key option | + |
| Folded scooter size | 125*60*95 Cm |
| Warranty | 2 years |
Functions:
- built-in lights in the front, rear and sides;
- 3 speeds;
- sound signal;
- battery level;
- speed in km/h;
- odometer;
- ride time and distance;
- cruise control;
- non-zero start;
- 3 light modes;
- error diagnostics, etc.