DUOTTS OOTD T08 Electric Scooter, 10", 500W, 48V 10.4Ah
Parameters
| Battery | 48V 10.4Ah |
| Range | 30 km |
| Maximum speed | 47 km/h |
| Motor | 500W |
| Brakes | Disc |
| Suspension | Front/rear |
| Wheels | 10'' |
| Maximum load | 120 kg |
| Charging time | 5-6 h |
| Water resistance | + |
| Battery lifespan | 3-5 years |
| Net weight | 25 kg |
| Folded scooter size | 119*66*21 cm |
| Warranty | 2 years |
Included:
1. Scooter
2. Manual
3. Packaging box
4. Charger
5. Tool kit
6. Warranty document