Nanrobot N6 Electric Scooter, 10" Off-Road, 1500W x 2, 72V 30Ah
Specifications
| Battery | 72V 30Ah Samsung |
| Range | 130 km |
| Maximum speed | 80.5 km/h |
| Motor | 3000W |
| Brakes | hydraulic |
| Suspension | Front/rear |
| Wheels | 10'' |
| Maximum load | 150 kg |
| Charging time | 5-10 h |
| Water resistance | + |
| Net weight | 42 kg |
| Key option | + |
| Folded scooter dimensions | 143*70*135 cm |
| Warranty | 2 years |
Features:
- built-in lights at the front, rear and sides;
- 3 speeds;
- sound signal (horn);
- battery level;
- speed in km/h;
- mileage;
- ride time and distance;
- cruise control;
- non-zero start;
- 3 light modes;
- error diagnostics, etc.